מלאך הסוד

בתחילת דרכי עם "ניתן באהבה", יצא לי להגיע לפגישה מאוד חשובה עם שלוש נשים שאחראיות על נושא החינוך באחת העיריות בארץ. הצגתי בפניהן (בהתרגשות רבה) את ערכת "שירת המלאכים" המיועדת לילדים, הורים ואנשי חינוך.
הן הסתכלו וקראו את הקלפים והתרשמו מאוד, ואז הגיעו לקלף "מלאך הסוד". זהו קלף שכתבתי אותו במטרה ברורה לתת לילד הזדמנות, ולעודד אותו בדרך של משחק, לספר לאדם קרוב משהו שעד עכשיו לא העז לספר – גם אם מדובר בדבר קטן ופעוט שבעיניים של ילד יכול להיתפס כסוד גדול ומאיים. אחת מנשות החינוך שמולן ישבתי, הסבירה לי מדוע מסר כזה לא יכול להיכנס לבתי ספר, וזה מה שהיא אמרה לי:
"תחשבי מה יקרה אם ילד שעבר התעללות בבית יקרא את הקלף הזה, והקלף יגרום לו לספר על כך למורה. מה היא תעשה עם זה? אין לה כלים או הכשרה להתמודד עם דברים כאלה…"
ואני, שכאמור הייתי אז בתחילת דרכי, הרגשתי את הצרימה שגרמו לי הדברים שהיא אמרה, אבל הייתי כל כך "ירוקה" אז, וכל כך התרגשתי מהמעמד המכובד שבו מצאתי את עצמי – עם שלוש קודקודיות של חינוך שבכלל הסכימו לפגוש אותי – ולא ידעתי מה לומר… ולצערי… שתקתי במבוכה.
אבל אני יודעת מה הייתי עונה לה היום –
היום הייתי שואלת אותה האם עדיף בעיניה שאותו ילד ינצור את סודו בלי שתינתן לו ההזדמנות לספר עליו למישהו שאולי יוכל לעזור לו.
הייתי שואלת אותה אם לא אמור להיות בכל בית ספר איש מקצוע בעל הכשרה להתמודד עם מקרים כאלה – יועצת למשל – שהמורה יכולה להעביר את הילד לטיפולו?
מה אתם חושבים?

אורלי שמש, ניתן באהבה – משחקים לתקשורת במשפחה ולהעצמת ילדים.

מחפשים משחקים מומלצים לתקשורת משפחתית?
היכנסו לחנות שלנו ותמצאו משחקים מגבשים לכל המשפחה – מומלצים ע״י מכון אדלר וע״י מטפלים ואנשי חינוך.
לכל המשחקים לחצו כאן

מחירים מיוחדים לוועדי הורים / וועדי הורים / מנהלות רווחה.
התקשרו אלינו לייעוץ ולהצעת מחיר למתנות סוף שנה, ימי הולדת וחגים: 077-2001802

מוזמנים לשתף:

תוכן נוסף שלא כדאי להחמיץ:

משחקים שפשוט תאהבו:

תפריט ראשי

×
דילוג לתוכן