טיפול בילדים באמצעות משחק

בבית ניתן באהבה תוכלו למצוא מבחר עשיר של משחקים וקלפים טיפוליים לילדים ובני נוער, בהם ניתן להשתמש במסגרות שונות. בין היתר הם מהווים כלי חשוב בעבודתם של מטפלים, מנחי הורים ואנשי חינוך (בחינוך הרגיל ובחינוך המיוחד), ומשמשים לגיבוש וחיזוק התקשורת במשפחה.

כמה מילים על טיפול במשחק

טיפול בילדים באמצעות משחק מהווה מזה שנים גישה מובילה בעבודה עם גילאים צעירים, ולמעשה החל להתפתח עוד בימיה של אנה פרויד.
הרעיון המרכזי שבבסיס הגישה הוא שימוש בכלים המדברים אלו עולמו של הילד, מעוררים את סקרנותו ותגובתו, וזאת מבלי לעורר לחצים, פחדים והתנגדויות כפי שעשוי לקרות בשיחה ישירה. בתוך כך, המשחקים מאפשרים ביטוי של מגוון רגשות ומחשבות, של תפיסות בסיסיות, של פחדים ותקוות – ועושים זאת באופן חווייתי, קליל ומשוחרר.
על כן, משחקי קלפים, משחקי קופסא ואחרים מהווים חלק אינטגראלי מארגז הכלים של מטפלים רבים, בהם פסיכולוגים ופסיכותרפיסטים, מטפלים בהבעה ויצירה, מאמנים ואנשי מקצוע בחינוך המיוחד.

מגוון רחב של משחקים

אנו ב״ניתן באהבה״ גאים להציע קשת רחבה של משחקים וקלפים לעבודה טיפולית עם ילדים.
כידוע, מטפלים רבים העובדים עם גילאים צעירים עושים שימוש במשחקי קופסה שניתן למצוא גם על המדפים בבית, וביכולתם לעודד את יצירת הקשר והאמון, ולאפשר תקשורת פתוחה וזורמת.
דוגמא נאה לכך מהווה "טריק או משימה" – משחק מרתק וסוחף שכמו משחקים אחרים שלנו מומלץ על ידי מכון אדלר. מדובר במשחק קופסא עם לוח, קלפי רביעיות וקוביות הכולל משימות אימוניות יוצרות שיח, טריקים ואפילו ג'וקרים.
הוא מאפשר למטפל ליצור שיחה על ערכים חשובים בעוד הילד מבטא את תחושת הערך העצמי שלו, כעסים, חששות או עצב, חלומות ושמחה, פחדים וקשיים, וזאת כמובן במסגרת משחקית מהנה ומעוררת.

כאמור, "טריק או משימה" ושאר המשחקים והקלפים של ניתן באהבה נבדקו בידי מאמנים ומטפלים של מכון אדלר, וזכו לאישור תו התוכן של המכון ולהמלצתו. בנוסף, לאורך השנים זכינו להמלצות חמות מטעם מאמנים ומטפלים רבים, ביניהם העובדים עם הפרעות קשב וריכוז (ADHD) ובחינוך המיוחד, וכן מאנשי חינוך העובדים בגנים ובבתי ספר, גננות, מורות והורים ששיחקו ונהנו עם ילדיהם.

אם כבר ידוע לכם המשחק הרצוי תוכלו להזמינו כעת דרך האתר. לקבלת פרטים נוספים, ייעוץ והתאמה של משחקים לצרכיכם התקשרו אלינו לטלפון 077-2001802.

מוזמנים לשתף:

תוכן נוסף שלא כדאי להחמיץ:

משחקים שפשוט תאהבו:

תפריט ראשי

×
דילוג לתוכן